Tavasszal az Agrárminisztérium, a Föld napja alkalmából meseíró pályázatot hirdetett: „Mesék a Zümmögő birodalomból” címmel. Iskolánk diákjai tollat ragadtak és fantáziájukat, kreativitásukat megmutatva indultak a pályázaton.

A kiírásra 903 mese érkezett be. A többkörös bírálatot követően 70 mesét javasolt megjelentetésre a zsűri és a környezetvédelemért felelős helyettes államtitkár.  Ezek között szerepel az értékelő bizottság ajánlása alapján iskolánkból Tóth Titanilla 6. osztályos tanuló munkája. A pályázati felhívásra beérkezett mesékből– szakmai lektorálás és szerkesztés után – online mesekönyv készül.

Gratulálunk a szép eredményhez!

Lesz Renáta Adrienn

szaktanár