8258 Badacsonytomaj,
Kert u. 8.

87/471-573, 30/574-6749
altisk@altisk-btomaj.edu.hu

A Tatay Sándor Általános Iskola három 6. osztályos diákja részt vett az „Ismerem a technikai környezetemet” – Technika, életvitel és gyakorlat tantárgyi dunántúli verseny Veszprém megyei fordulóján. Tóth Titanilla első, Orbán Botond harmadik, Forintos Lili ötödik helyezést ért el.

A verseny témája a Technika a konyhában volt. A tanulóknak a tanórán tanultakon túl önállóan kellett felkészülniük a megadott ismeretanyagból. Tudásuk gyarapodott a tápanyagokról, az élelmiszerekről, az egészségtudatos táplálkozásról, a konyhatechnikai eljárásokról, a konyhai háztartási gépekről, az élelmiszertechnológiákról.

Büszkék vagyunk diákjainkra, mert vállalva a többletfeladatot, lelkiismeretesen készültek és kiváló eredménnyel szerepeltek a versenyen. Megyénket a dunántúli döntőn, Szombathelyen, Tóth Titanilla képviselheti.

Udvariné Horváth Anna
intézményvezető-helyettes