8258 Badacsonytomaj,
Kert u. 8.

87/471-573, 30/574-6749
altisk@altisk-btomaj.edu.hu

Találatok: 176

Újabb iskolai siker

A Tatay Sándor Általános Iskola 19 diákja október 15-én részt vett a Bolyai Matematika Csapatverseny megyei fordulóján.
A vetélkedőn 4 fős csapatok mérték össze tudásukat. A versenyre 6 csapatot neveztünk, sajnos 5 csapatunk csak három fővel indulhatott.

Eredményeinkre nagyon büszkék vagyunk, hiszen létszámhátránnyal indultunk és együtt küzdöttünk a matematika tagozatos iskolák tanulóival. Az együtt dolgozás képességét is most próbáltuk ki először. Kimagasló a 4. osztályosok eredménye, akik a 19. hellyel a középmezőnyben végeztek. A csapatot Nagy Gréta, Nagy Matilda Róza, Wallovics Júlia alkotta. A 6. osztályosok sikere viszont óriási, 30 csapatból az 1. helyen végeztek. A kiemelkedő eredményt elérő csapattagok: Forintos Lili, Molnár Lilla Boróka, Tóth Titanilla és Wallovics Lilla voltak. Ők képviselhetik Veszprém megyét az országos döntőn.

A gyerekek eredménye lenyűgöző és jól érezték magukat a csapatversenyen. Reméljük, hogy megmarad lelkesedésük a matematika tantárgyi versenyek iránt!

Udvariné Horváth Anna
szaktanár